beyaz-esya-servisi-myk-belgesi

Artun Belgelendirme olarak hizmetlerimiz içerisinde Beyaz Eşya Servisi MYK Belgesi verme hizmetimiz de yer almaktadır.

Beyaz eşya servisi olarak hizmet veren ve bu alanda nitelikli bir kademeye yükselmek isteyen kişiler için bünyemizde yer alan beyaz eşya servisi MYK belgesi hizmetimiz ile personel belgelendirme alanında hizmet sunmaktayız. Beyaz eşyalar genel olarak;

  • Buzdolabı,
  • Bulaşık makinesi,
  • Çamaşır makinesi,
  • Fırın,
  • Ocak,
  • Vantilatör ve
  • Ütü gibi evlerde kullanılmak üzere üretilen elektronik aletlerdir.

Her ürün, marka ve modeline göre değişen yapıları ile birlikte birbirinden farklı sistemlerin bir araya gelmesi ile hazırlanmış olup spesifik malzeme ve ekipmanlar içermektedir. Dolayısıyla bu alanda servis olarak hizmet veren kişilerinde mesleklerinde yeterliliğe sahip olmaları gerek tamir, gerek bakım gerekse de onarım işlemlerinin sorunsuz ilerleyebilmesi içi oldukça önemlidir. İlgili kurum ve kuruluşlardan aldığımız yetki çerçevesinde yasal mevzuatlara uygun olarak adayları kademeli değerlendirmelerden geçirerek başarılı olan adaylara mesleki yeterlilik unvanını teslim etmekteyiz.

Beyaz Eşya Servisi MYK Belgesi Nasıl Temin Edilir?

Her meslek kolunda olduğu gibi bu belgenin temin edilebilmesi için de birkaç aşamadan oluşan testlere tabii olunması gerekmektedir. Artun Belgelendirme olarak hizmet verdiğimiz belgelendirme alanında beyaz eşya servisi hizmeti sunan kişilere MYK belgelendirme işlemlerimizi şu aşamalarla gerçekleştirmekteyiz;

  • MYK belgesi almak isteyen adayların resmi internet sitemiz üzerinden gerçekleştirdikleri başvuruları incelemekteyiz.
  • Durumu uygun bulunan adayları belirli bir tarih ve saatte teorik sınava tabii tutarken alanında uygulama sınavları da gerçekleştirmekteyiz.
  • MYK’dan aldığımız sınav yetkimiz ile bu sınavları gerçekleştirirken sınavlarda başarılı olan adaylara ise yine MYK’dan aldığımız yetkilendirme yetkimiz ile mesleki yeterlilik belgesi ve kimliği vermekteyiz.

MYK Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Hem teorik hem de uygulama sınavlarını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan adaylar, bu süreçten itibaren tam 5 yıl boyunca mesleki yeterlilik unvanına sahip olmaktadır. Sınavlarda başarısız olan adaylara ise aynı yıl içerisinde 2.kez sınava girme hakkı tanınırken belgelendirme işlemlerinin tamamlanması sağlanmaktadır. Artun Belgelendirme olarak bünyemizde yer alan beyaz eşya servisi MYK belgesi hizmetimizden yararlanmak veya konu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr