klima-servisi-myk-belgesi

Klima Servisi MYK Belgesi almak için Artun Belgelendirme şirketimiz ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Klima Servisi MYK Belgesi Nedir?

Bir klima servis elemanı;

  • Klima sistemlerinin montajı ve demontajı,
  • Klima sistemlerinin bakım ve onarım işlemleri,
  • Arıza düzeltme,
  • Keşif ve fizibilite çalışmalarını kontrol etme ve
  • Görev talimatlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmekle yükümlüdür.

Bu alanda hizmet veren kişilerinde mesleklerinde yeterli olduğunu gösterebilmeleri ve kendi alanlarında yetkinlik kazanabilmeleri için Klima MYK belgesi almaları son derece önemlidir.

Artun Belgelendirme olarak hizmet verdiğimiz personel belgelendirme alanında tesisat sistemleri başta olmak üzere inşaattan makineye, harita sektöründen metal kaynak alanına kadar farklı alanlarda çalışan kişilere gerekli yasal kurum ve kuruluşlardan aldığımız yetki çerçevesinde belgelendirme hizmeti sunmaktayız.

Kişilere, mesleki yeterlilik belgelendirme işlemleri uygulamadan önce gerekli başvuru ve sınav aşamalarını büyük bir titizlikle irdeleyerek bütün aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylara Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkı tanımaktayız.

Klima MYK Belgesi Almak Kaç Aşamadan Oluşmaktadır?

Klima MYK belgesi alabilmek için her meslek dalında olduğu gibi adaylar bir takım testlere tabii tutulmaktadır. Artun Belgelendirme olarak mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen adaylar için resmi internet sitemizden gerçekleştirilen başvuruları kabul etmekteyiz.

Başvurular tamamlandıktan sonra alanında yetkili kadromuz tarafından başvurular incelenmekte daha sonra başvuru durumu uygun bulunan adaylar için belirli bir gün ve belirli bir saatte bir teorik sınav uygulaması gerçekleştirilmekteyiz. Teorik sınava eşlik eden uygulama sınavımızla birlikte adaylar eşit şartlar altında değerlendirilerek başarılı bulunan adaylar için Mesleki Yeterlilik Belgesi ve kimliği düzenlenme işlemlerine geçiş yapmaktayız.

Daha sonra düzenlediğimiz kimlik kartı ve mesleki yeterlilik belgesini adaya ulaştırılarak, kişinin yetkili olarak çalışmaya başlamasını sağlamaktayız.

Klima Servisi MYK Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Teorik ve uygulama sınavını başarılı bir şekilde tamamlayarak mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan adaylar, bu süreçten itibaren tam 5 yıl boyunca nitelikli olarak çalışma imkanına sahip olmaktadır. Sınava girerek başarısız olmuş adaylar içinse aynı yıl bir kez daha sınava girme hakkı tanınmakta olup 2.kez girilecek olan sınav ücreti alınmamaktadır.

Artun Belgelendirme olarak bünyemizde yer alan Klima servisi MYK belgesi hizmetimizden yararlanmak veya konu hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr