İstanbulda mesleki belgelendirme kuruluşu2017 yılında üç mühendis tarafından kurulan ARTUN Belgelendirme, ARTUN ismini ortakların isimlerinin ilk harflerinin birleşmesi ile belirlemiştir. Ayrıca ARTUN kelimesi Türkçe kökenli bir kelime olup  “Kendine Güveni Olan, İstediği Hedefe Doğru İlerleyen” anlamında kullanılmaktadır.

myk teşvik sorgulamaMYK

ARTUN Belgelendirme 07.05.2018 tarihinde AB-0244-P numarası ile Türk Akreditasyon Kurumundan (TÜRKAK) yetki alarak Personel Belgelendirme konusunda Akredite edilmiştir.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Mesleki Yeterlilik Kurumundan (MYK) yetki alarak İnşaat, Tesisat, Doğalgaz, Makine, Plastik, Metal, Kaynak, Ulaştırma, Enerji, Harita, Elektrik-Elektronik, Ticaret Sektörlerinde Uluslararası geçerliliği olan Mesleki Yeterlilik Belgesi verme konusunda yetkilendirilmiştir.

 

Kuruluşumuz; ülkemizde nitelikli iş gücünün artmasına, buna bağlı olarak da iş kazalarının azalmasına ve verimliliğin artmasına katkı sağlamak ve ilgili tarafların tüm haklarını koruyarak, kaliteli, tarafsız, bağımsız bir belgelendirme kuruluşu olmayı misyon edinerek yola çıkmıştır. Bu misyon ile çalışmalarına devam eden kuruluşumuz, belgelendirme süreçlerinin tamamında TS EN ISO/IEC 17024 Personel Belgelendirme standardına göre kalite yönetim sistemini yürütmekte ve sürekli iyileştirme ile kurumsal yapısını güçlendirmektedir.

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

ARTUN Belgelendirme Laboratuvar Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

ARTUN Belgelendirme Laboratuvar Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti, 07.05.2018 tarihinde AB-0244-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 24.07.2018 tarihinde YB-0171 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.
MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.