Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

Mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır, nereden alınır ve nasıl alınacak gibi soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz. MYK tarafından yetkilendirilmiş ve TÜRKAK  tarafından akredite yetkisi bulunan Artun Belgelendirme firması olarak birçok sektörde mesleki yeterlilik belgesi veriyoruz.

Mesleki yeterlilik belgesi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından firmamıza verilen belgelendirme yetkisi ile düzenlediğimiz, sektörlerdeki kişilerin, yapacakları iş konusundaki yeterliliklerini ölçmek, istenilen bilgi ve becerilere sahip olduğunu gösteren belgelerdir. Bizler, tarafsız bir kurum olarak, güvenilir bir şekilde belgelendirme hizmetlerini veriyoruz.

Firmamızın web sitesini inceleyerek, mesleki yeterlilik belgesinin ne olduğunu, nasıl alındığını, başvuru için neler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Yeterlilik belgesi vermeye yetkili olduğumuz sektörler arasında, inşaat, makine, doğalgaz, tesisat, metal, plastik, ulaştırma, harita sektörleri yer almaktadır. Her sektörün kendi içerisinde yer alan bölümlerde çalışan kişilere, çalıştıkları bölümler ile ilgili mesleki yeterlilik belgesini veriyoruz. Bu hizmetlerimiz ile kişilerin yaptıkları işlerde uzmanlaşması, yapılacak olan işlerin doğru kişiler tarafından en iyi şekilde yapılarak, iş kalitesinin artırılmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Artun belgelendirme olarak, web sitemiz üzerinden online başvuru kabul ediyor ve kişilerin zaman kaybetmeden başvurularını yaparak, ihtiyaçları olan belgeyi almalarını sağlıyoruz. Tehlikeli işlerde çalışacak olan kişilerin mutlaka, mesleki yeterlilik belgesine sahip olması istenmektedir. Belgesi olmayan kişiler o sektörde çalıştırılmayacaktır. Çalışanları arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan elemanlar olan firmalara para cezası verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır Ankara İzmir

Mesleki yeterlilik belgesi alabilmek için web sitemiz üzerinden online başvuru bölümün seçerek, başvurunuzu yapabilirsiniz. Ankara İzmir bölgelerinde faaliyet gösteren ve belgelendirme yaptığımız sektördeki firmalarda çalışmak isteyenler firmamız hizmetlerinden faydalanabilirler. Başvurunuzu yaparken, başvuru formu, kimlik fotokopisi ve sınav ücretini yatırdığınızı gösteren dekontu firmamıza ulaştırmanız durumunda başvurunuz yapılacaktır.

Sitemizde sizlere başvuruyu nasıl yapabileceğiniz anlatıyoruz. Artun belgelendirme olarak, tüm başvuru evraklarını inceliyor, başvurusu uygun olanlara göre mesleki yeterlilik sınav planlaması yapıyoruz. Belirlenen sınav gün, saat ve yerini adaylara bildiriyor, o saatte belirtilen yerde olmalarını istiyoruz. Sınav saatinde gelmeyen adaylar, sınava girme hakkını kaybediyor ve tekrar başvuru yapmak zorunda kalıyor. Yapılan sınavlarda başarılı olan adayların sınav sonuçları MYK sistemine yüklenir ve gerekli onay yapıldıktan sonra, adaya ait mesleki yeterlilik belgesi, kimlik kartı düzenlenir.

Düzenlenen kimlik kartı ve mesleki yeterlilik belgesi adaya ulaştırılarak, kişinin çalışmaya başlaması sağlanır. Yapılan kanuni düzenleme ile 2019 yılı sonuna kadar yapılan sınavlarda başarılı olan adaylardan alınacak olan sınav ücreti, belgelendirme ücreti gibi giderleri işsizlik fonu tarafından karşılanmaktadır. Bu 4447 sayılı kanun ile düzenlenmiştir. Web sitemiz online başvuru bölümünden başvuru yaparak, sınava giren ve ilk sınavında başarısız olan kişilere, 1 yıl içerisinde tekrar sınava girme ve bu sınava ücretsiz girme hakkı veriliyor.

Gebze’de MYK Yeterlilik Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır

Ülkemizin en büyük sanayi bölgelerinden olan Kocaeli Gebze ilçesinde büyük ölçekli firmalar bulunmaktadır. Mesleki yeterlilik belgelendirmesi yaptığımız sektörler arasında yer alan sektörlerdeki firmalarda çalışmak isteyen kişilere firmamız gerekli olan belgelendirmeyi yapmaktadır. Akredite olan firmamız, tüm çalışmalarını tarafsızlık ilkesi ile herkese eşit olarak sunmaktadır. Firmamıza başvuru yaparak alacağınız mesleki yeterlilik belgesi ile orta ve uzun vadede istihdamın gelişmesi, işsizliğin azalması, iş kalitesinin yükselmesini katkıda bulunabilirsiniz. MYK sitesinden de Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır sorusunun cevabını buradan bulabilirsiniz.

Artun belgelendirme olarak, Gebze bölgesindekilerin mesleki yeterlilik belgesinin nasıl alınacağı konusunda yardımcı oluyor ve gerekli belgelendirmeyi yapıyoruz. Yapmış olduğumuz belgelendirme işlemlerinin avantajlarını, çalışanlar ve işverenler açısından ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz. Çalışanlar için firmamız yapmış olduğu ölçme ve değerlendirme sonucu verdiği mesleki yeterlilik belgesi ile kişilerin kendilerini daha iyi tanıtmalarını ve daha kolay iş bulmalarını sağlamaktadır.

İşverenler için daha nitelikli iş gücüne sahip olma ve buna daha kolay ulaşma, çeşitli teşvik ve destek imkanlarından faydalanma, sektörde tecrübeli ve sisteme ayak uydurabilecek kişilerin seçiminin yapılarak, insan kaynağı planlamasının doğru yapılması gibi birçok avantajı vardır. Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışmalarımız ile nitelikli iş gücünün oluşturulması, tüm sektörlerde kaliteli üretimlerin yapılmasını sağlamış oluyoruz. Firmamız, yetkili olduğu sektörlerdeki ve Gebze bölgesinde bulunan firmaların çalışanlarına, bu sektörlerde çalışmak isteyenlere online hizmetlerimiz ile kısa sürede mesleki yeterlilik belgesi vermeye çalışıyor. Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfına giren sektörlerdeki her çalışanın bu belgeye sahip olması zorunluluktur.