Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama, düzenleme e devlet üzerinden vatandaşlarca yapılabilir. Myk sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemleri artık e-devletten yapılmaktadır.

Mesleki yeterlilik belgesinin zorunlu olduğu tehlikeli ve çok tehlikeli bazı meslekler vardır. Artun Belgelendirme firması gibi MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşunun yapmış olduğu sınavlardan başarılı şekilde geçen çalışanlar, MYK onaylı yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar. MYK onaylı bu belgelerin çeşitli zamanlarda sorgulanması eskiden MYK internet sitesi üzerinden sorgulanabiliyorken artık sadece E-devlet sitesi (turkiye.gov.tr) üzerinden ssorgulanmaktadır.

E-devlet sitesi üzerinden Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili birçok iş ve işlemler yapılabilmektedir.

E-devlet üzerinden Mesleki Yeterlilik Belgesi İşlemlerini özetle şu şekilde sıralayabiliriz.

1) Belge Durumu, Teşvik ve Hibe Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan almaya hak kazandığınız belgelerin durumuna ve hak ettiğiniz teşvik ve hibeye ait bilgileri sorgulayabilirsiniz.

 

2) Belge Vermeye Yetkili Kuruluşlar ve Ücret Tarifeleri

Bu hizmeti kullanarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sınav yapması için yetkilendirilen kuruluşları ve bu kuruluşların uyguladığı ücret tarifesini sorgulayabilirsiniz.

 

Belge Vermeye Yetkili Kuruluşlar ve Ücret Tarifeleri

 

3) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Doğrulama

Bu hizmeti kullanarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan alınan yeterlilik belgelerini doğrulayabilirsiniz.

 

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Doğrulama

 

4) MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan aldığınız yeterlilik belgelerinize ait bilgileri sorgulayabilirsiniz.

 

5) Sınav Geçmişi Sorgulama

Bu hizmeti kullanarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yeterlilik sınavı yapması için yetkilendirilen kuruluşların düzenlediği sınavlara ait sonuçları sorgulayabilirsiniz.


Bilginin, becerinin ve geliştirebilme kazanımları bünyesinde birleştirmiş insanlar, bu belgeleri almak için yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvurması gerekmektedir. Bu kuruluşlardan birisi olan Artun Belgelendirme olarak bizler, belge almak isteyen çalışanlara, eğitimler vererek, sınavlardan en kolay şekilde geçebilmelerini sağlıyoruz. Sistemimizden, sınav takvimi bölümümüzü inceleyerek gerekli sınavlar için başvurularda bulunabilir ve kurs isteyebilirsiniz.

Sınavlar, kişinin çalıştığı alana göre değişebilir sadece teorik sınavlar gerçekleştirilen bölümler olabildiği gibi hem teorik hem pratik sınavlarının uygulandığı alanlar da vardır. Sınav ve değerlendirme bölümü olan bu kısımdan sonra eğer adaylar sınavlardan, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belirlediği puanları aldıysa başarılı sayılarak, belgelendirilmesi sağlanır. Bu belgelere de internet sitemizden sorgulama yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki mail ve telefon ☎️ 0216 398 4020  iletişim kanalları aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.