buzdolabi-servisi-ustalik-belgesi

Firmamız pek çok mesleki alanda olduğu gibi buzdolabı servisi ustalık belgesi konusunda da mesleki yeterlilik belgesi vermek üzere bakanlıkça yetkilendirilmiş bir firmadır.

Ustalık belgesi genel olarak tecrübe ve bilgi birikiminin olması gereken belli mesleklerde çalışabilmek ve faaliyete geçebilmek için alınması gereken belgedir. Bu belge olmadan ilgili meslek yapılamaz ve iş yeri açılamaz.

Mesleki yeterlilik belgeleri mesleki eğitim merkezilerine yapılan başvuru sonrasında gerekli uygulamalı ve yazılı sınavlara katılıp, bu sınavlarda belli baraj puanlarını geçerek alınmaktadır. Bizler firma olarak başvuru yapan her usta adayına bu sınavlardan başarıyla geçmeleri için gerekli desteği sağlamaktayız. Verdiğimiz belgeler uluslararası alanda da geçerli belgelerdir.

Ustalık Belgesi Almak İçin Gerekli Belgeler

Buzdolabı servisi ustalık belgesi almak için öncelikle her meslek için alınan evraklar bir de ilgili meslek için alınan evraklar vardır:

  • Öğrenim belgesi
  • Kalfalık belgesi
  • Fotoğraf
  • Kimlik aslı

Bunlar dışında meslekle ilgili olması gereken belgeler de şunlardır:

  • BAĞ-KUR hizmet belgesi
  • Vergi mükellefiyet belgesi
  • Meslek lisesi diploması
  • Yeterlilik belgeleri
  • Mesleki eğitim merkezlerinde alınan eğitimlere ait belgeler

Bu evrakların hazırlanmasında firma olarak her zaman müşterilerimizin yanındayız. İlgili belgeyi müşterilerimize vermek için yürüttüğümüz süreç gerekli evrakların toplanması, sınav zamanı, sınavın nasıl yapılacağı, sınav sorumluluk konularının belirlenmesi, sınavın uygulanması ve takibinde açıklanması, sonrasında hazırlanması gereken belgeler konusunda müşterilerimize destek verilmesi şeklinde ilerlemektedir.

Ustalık Belgesi Almanın Önemi

Günümüzde ustalık belgesi olmadan faaliyet sürdürmek, iş yeri kurmak ve işletmek, ustalık belgesi kiraya verme gibi yasal olmayan işlemler yapılmaktadır. Bu saydığımız işlemler tespit edildiğinde ciddi para cezaları ve yaptırımlar uygulanmaktadır.Belgeyi alan kişi iş görüşmelerinde elindeki belgeyi kullanarak deneyiminin ve bilgi birikimi yönünden rakiplerinin önüne geçmektedir.

Bununla birlikte ülkede istihdam anlamında da yeni iş kolu faaliyetleri başlayacağı için işsizlik azalacaktır. İşsizliğin azalması dışında çalışan kişilerin kaliteli işçiliğinin yaygınlaşması da çok önemli bir avantaj olarak sayılabilir. Artun Belgelendirme olarak müşterilerimize buzdolabı servisi ustalık belgesi alabilmeniz için gerekli tüm eğitim ve sınav desteğini vermeye hazırız. Hizmetlerimizden faydalanmak için hemen arayın.

https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr