iklimlendirme-ustalik-belgesi

Firmamız yetkili olduğu mesleklerden biri olan iklimlendirme ustalık belgesi konusunda da müşterilerimizin talepleri doğrultusunda eğitimler vermektedir.

Mesleki eğitim merkezleri daha önce kalfalık belgesi almış olan kişilerin bilgi, beceri ve deneyim gerekliliği olan mesleklerde çalışabilmesi iş yeri açabilmesi için gerekli olan belgeyi veren kurumlardır. Firmamız da bu konuda bakanlıktan yetki almış eğitim merkezidir.

Sözü edilen yeterlilik belgesi olmadan iş yeri açılamaz. Kurumumuz tarafından verilen belgeler uluslararası alanda da geçerli olan bir belgedir.

İklimlendirme ustalık belgesi, ısıtma ve soğutma gereksinimi olan yerlerde bu sayılan işlevleri yerine getiren aletlerin bakım, tamir ve kurulum aşamalarının yapılabilmesi için verilen eğitimleri kapsamaktadır. Kalfalık belgesine sahip olan kişiler bu belgeyi almak için başvuru yapabilirler. Bu belgeyle soğutma sistemleri, klima sistemleri ve odaların iklimlendirilmesi konularında tüm bilgi ve beceriye sahip olmuş olurlar.

İklimlendirme Ustalık Belgesi Almak İçin Gerekli Şartlar

Belgeyi almak için önceden bazı şartların yerine gelmiş olması gerekmektedir. Bu şartları özetlersek;

  • Kişinin kalfalık belgesi olmalıdır, yoksa öncelikle kalfalık belgesi alınmalıdır.
  • İlköğretim ve ortaokul mezunu olunmalıdır.
  • İlgili dalda meslek lisesi eğitimi alınmış olmalıdır.
  • seviye yeterlilik belgesine sahip olunmalıdır.

Bu şartları taşıyan kişiler gerekli olan evraklarla eğitim merkezine kayıt yaptırır. Kurumumuz bu süreçte müşterilerimiz için; program hakkında detaylı bilgilendirme yaparlar. Başvuru alındıktan sonra uygulamalı ve pratik eğitimler verilir. Eğitimlerle ilgili yine hem uygulamalı hem de teorik olarak sınav uygulanır. Her iki şekilde yapılan sınavda da başarılı olmak gerekir. Eğer müşterimiz birinde başarılı olmamışsa o sınava tekrar girmesi gerekir. Sınavda başarılı olan kişilere belgeleri hazırlanır ve teslim edilir.

Ustalık Belgesi Ne İşe Yarar?

Belirli tarihlerde olunabilen ustalık belgesi sınavlarında başarılı olan kişiler eğitim ve sınav süreci de dâhil olmak üzere yaklaşık dört ay içinde belgelerine kavuşurlar. Bu belgeyle iş yeri açılabilir, faaliyette olan bir iş yerinde çalışılabilir. Artun Belgelendirme iklimlendirme ustalık belgesi alabilmeniz için tüm evrak, eğitim, sınav süreçlerini takip edecek ve sizlerin belge sahibi olup kendi işinizi yapmanız için gereken desteği sağlayacaktır.

https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr