sogutmaci-ustalik-belgesi

Soğutmacı ustalık belgesi, gıda başta olmak üzere soğutma sistemlerinin kurulumu ve bakım onarımda çalışan personellerin aldığı bir belgedir.

Detaylı bir şekilde incelendiği zaman soğutma sistemleri insan hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Bir gıda maddesinin bozulmasının önüne geçilmesinden ve sağlık açısından da istenmeyen zararlı maddelerinde oluşmasının önlenebilmektedir. Bunun için ise çok özel sistemler kullanılmaktadır.

Dolayısıyla da sistemlerin iyi bilinmesi ve mesleki açıdan da yeterli olan kişilerin bu işi yapması önem arz etmektedir. Bu amaç ile de ustalık belgesi alınması şartı kullanılmaktadır. İlgili yönetmelik ve kanunlarda incelendiği zaman bir iş yeri açmak isteyen kişilerden çeşitli meslek dallarında aranan bir belge olarak karşılaşılmaktadır. Soğutmacı mesleği de bu dallardan bir tanesidir. Artun Belgelendirme olarak sizlere bu alanda yardımcı olabilmek için yardımcı olmaktayız.

Soğutmacı Ustalık Belgesi Alma Süreci

Belge almak dendiği zaman akla bir süreç gelmektedir. Çünkü başvurunun yapılması, ardından eğitimin alınması ve sınava girilmesi olarak devam etmektedir. En sonunda ise de sınavda başarılı olan adaylar belge almaya hak kazanmaktadır. Soğutmacı ustalık belgesi almak isteyen personeller için firmamızda aradığınız kaliteli ve güvenilir hizmeti bulacaksınız. Yılın her günü bu belgeyi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte de sınavlar E-sınav formatında yapılmaktadır. İlgili teorik eğitimim kurumuzda alabilirsiniz. Sınav için ise de istenen belgeleri hazırlayarak teslim ederek başvuru yapmalısınız. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ise de sınav tarihinden en az 2 öncesinde olacak şekilde ustalık belgesi başvurusu yapılmış olmalıdır. Bir ay ya da daha kısa bir süre kalan başvurulması halinde sınava katılma hakkı kaybedilmiş olmaktadır.

Soğutmacı Ustalık Belgesi Almak İçin Doğru Tercih

Artun Belgelendirme olarak eğitim, ustalık belgesi alma ve MYK belgeleri verme yetkisine sahip bir firmayız.  Bu belgeleri almak isteyen kişiler içinde yapabilecekleri en doğru tercihiz. Bugüne kadar çok sayıda çeşitli meslek kollarında çalışan kişilere süreçte destek olduk. Her zamanda destek olmaya devam edeceğiz. Soğutmacı ustalık belgesi almak için firmamızı arayarak ayrıntılı bilgi alarak sitemiz üzerinden de başvuru sürecinizi resmi olarak başlatabilirsiniz.

https://www.facebook.com/www.artunbelgelendirme.com.tr